Фермер використовує всі можливості для власної переробки

Війна спонукала дбайливого господаря до створення господарства з закритим виробничим циклом. Тому Григорій Ткаченко — директор фермерського господарства «Напорівське» з Лукашівки, використовує всі можливості для власної переробки.

Більшість роботи в картопляному цеху виконує спеціальна техніка

Вже переробляє молоко на сири та масло, згодом планує відкрити цех із переробки м’ясної продукції, поставити млин і виробляти борошно, відкрити власну пекарню. Та більшість ідей, як то кажуть, в проекті. А доки немає ціни на зернові та олійні, фермерське господарство виживає, як і більшість аграріїв. Витягує «Напорівське» картопля.

«Закупівельна ціна нині становить 5,5-6 гривень за один кілограм, – каже Григорій Михайлович. – Закупівельники приїздять переважно з Миколаєва, Одеси, Кривого Рогу та Харкова».

Велику картоплю, яка є некондицією, Григорій Михайлович віддає на армію, благодійним організаціям та через знайомих волонтерів передає на звільнені від окупантів території Харківської області.

На сортувальному столі кипить робота

Врожайність картоплі – вражає. Деякі сорти, як от «Арізона», дали 53 тонни з одного гектару. Найменше вродила «Біла Роса» – 32 тонни з гектара, але цей сорт картоплі популярний, ранній, смачний і має досить високий вихід товарної продукції.

Таку картоплю віддають постраждалим від війни

Під цю культуру фермер відвів близько 100 гектарів. Копати бульбу збираються до середини листопада, оскільки не встигають зібрати вчасно.

«Картопля – це та соломинка, яка витягує нас, – зізнається Григорій Ткаченко. – Ціни на зернові немає, ціна пробила дно. Три гривні за кукурудзу – це не ті ціни, які дозволяють вийти хоча б на якийсь рівень рентабельності. Тому зернові завозимо в ангари у надії на те, що ринок відновиться».

Віталій Назаренко

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте